Mercedes Kadir ve Hayalindeki Dünya

Fotoğraftaki kişinin adı Kadir, Mercedes Kadir derler kendisine. Akli dengesi yerinde değil ve bütün gün üstünde dolaştığı önünde Mercedes arması olan sopayı Mercedes’i zannederek hayatını sürdürüyor.

Mercedes Kadir ve Hayalindeki Dünya

Asıl durulması gereken husus ise bundan sonra başlıyor. Koskoca şehir, Kadir’in bu Mercedes hayalini tümüyle kabullenmiş ve sahiplenmiş.

Kadir trafik ışıklarında duruyor ve arabasını park ediyor. Diğer araçlar ise trafikte ona yol veriyor ve ona göre park ediyorlor. Bütün şehir o “Mercedes”in farkında! Kadir sopasını Mercedes servisine götürüyor, ustalar bütün samimiyetiyle arızaları anlatıyor, bir usta sopaya teyp takıyor, diğeri aynasını, armasını yeniliyor.

Mercedes Kadir’in Trafik Cezaları

Sıkı durun; trafik polisleri yanlış yere parkettiğinde ya da çok hızlı gittiğinde Kadir’e ceza yazıyorlar, zamanı geldiğinde muayeneye gönderiyorlar! Bir koca şehir, Malatya, Kadir’in hikayesini onunla birlikte yaşamaya devam ediyor.

Bir “Deli“nin sopasına göre yaşayan şehirlerin; sopayla, sapanla, satırla birbirlerini kovalayan şehirlere dönüşmesini gördükçe bu hikaye çok hoş hissettirir insana kendisini.

Yaşanan bu hikayeyi fıkra gibi bir sonla bitirelim.

Bir gün Mercedes Kadir’in arabası (sopası) arızalanır ve sanayiye götürür arabasını. Usta arızasını söyler ve 3 gün sonra gelip alabileceğini belirtir.

Kadir 3 gün sonra gelir arabasını almaya usta daha işinin bitmediğini yarın gelmesini söyler. Kadir böyle iki hafta boyunca sanayiye gider gelir.

Birgün arabasını almaya gittiğinde, usta arabasının henüz tamir olmadığını söyler yine. Bu sefer Mercedes Kadir sinirlenir.

Der ki: Artık yap şu arabayı iki haftadır eve yürüyerek gidip geliyorum.

Bir yorum yazSavaş Uyar

Umut bittiğinde yaşam da bitmiş demektir. Umudunuz hiç bitmesin..

İlginizi çekebilecek konular...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir