Anlık Çeviri Yapan Kulakiçi Çevirmen

Yabancı dil konusunda sorunu olanlara ilaç gibi gelecek anlık çeviri yapan kulakiçi çevirmen işte karşınızda!

Yabancı dil konusunda sorunu olanlara ilaç gibi gelecek, yeni bir icat, anlık çeviri yapan kulakiçi çevirmen işte karşınızda!

Waverly Labs adlı şirket kulağa sığan gerçek zamanlı konuşmaları eş zamanlı olarak çeviren bir kulaklık geliştirdi. Early Bird olarak isimlendirilen bu cihaz bir uygulamaya gömülü olarak gerçek zamanlı bir çeviri hizmeti sunuyor.

Anlık Çeviri yapan bu cihaz büyük bir aşkın meyvesi

Teknolojinin istediğimiz düzeyde ilerlemediği alanlardan biri de dijital çevirmenler. Google Translate ve Microsoft Skype gibi platformlar konuştuklarımızı anlık olarak çeviri yapabiliyor olsa bile tam anlamıyla bizi tatmin edecek sonuçlara henüz ulaşamadık. İşte tam noktada size bilimkurgu gibi gelecek bir haberimiz var.

Anlık çeviri cihazı büyük bir aşkın meyvesi

Waverly Labs kurucusu Andrew Ochoa, Fransız bir kızla tanışıp ona aşık olduktan sonra bu cihazı yapmaya karar vermiş. Bunun rüya gibi bir şey olduğunu söylüyor kendisi. Fakat bunun artık bir rüya olmaktan çıktığını, herhangi bir yere bağlı olmaksızın bu kulaklığı kullanabileceğimizi belirtiyor.

İlginizi çekebilir

Kulakiçi Çevirmen Cihazının Desteklediği Diller

ABD merkezli bu firmanın ürettiği Waverly Labs şirketinin Early Bird adlı kulak içi kulaklığı farklı dillerden eş zamanlı çeviri yapabiliyor. Anlık olarak çeviri yapan bu teknolojik cihaz, şu an için Fransızca, İspanyolca, İtalyanca ve İngilizce dil desteğine sahip. Yakın gelecekte eş zamanlı çeviri yapan bu cihaza Arabik ve Slavik diller de eklenecek.

249 dolardan 299 dolara kadar değişen fiyatlarla 2017 yılında raflardaki yerini alan ürün, mobil bir cihaza ihtiyaç duymadan çevrimdışı olarak da çalışabilecek.

Bir yorum yazSavaş Uyar

Umut bittiğinde yaşam da bitmiş demektir. Umudunuz hiç bitmesin..

İlginizi çekebilecek konular...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir