12 Bin Yıllık Hayvan İskeleti Üzerindeki Kurşunun Sırrı

Yakutistan diye bilinen Türk Cumhuriyeti var hiç duydunuz mu? Başka bir deyişle Saka Cumhuriyeti, Rusya Federasyonuna bağlı federe bir cumhuriyet. Bu bölgede bulunan Lena Nehri‘nde bazı kazı çalışmaları yapılır ve arkeologlar bir hayvan iskeletine rastlarlar. Moskova Paleontoloji müzesinde halen bu hayvan iskeleti sergilenmektedir.

Bu iskelet üzerinde yapılan çalışmalar sonucunda kaç bin yıllık olduğu konusunda kesin bir tarih belirlenmese de bunun en az 12 bin yıllık bir hayvana ait olduğu sonucuna varılmıştır.

Hayvan iskeleti üzerindeki kurşun kime ait?

İskeletin kafasında yuvarlak bir delik bulunur. Bu deliğin şeklinin oval olması üzerine daha detaylı bir çalışma başlatılır. Çünkü oval bir deliğin mızrak veya başka bir kesici aletle açılmış olması mümkün değildir. İşler iyice gizemli bir hal almaya başlamıştır.

Araştırmacılar hayvan iskeletine ait kafatası içinde bu aletin bir parçasını bulmaya çalışırlar. Fakat bulamazlar. Akıllara boynuzlu başka bir hayvan tarafından bu hayvanın öldürülmüş olabileceği fikri oluşmaya başlar. Bu fikir de kısa süre sonra anlamını yitirir. Çünkü boynuzlar kafatası üzerinde bu şekilde bir hasara yol açamaz.

Hayvan iskeleti üzerindeki iz gerçekten bir kurşun izi mi?

Bu durumda akıllara başka sorular gelmeye başlar. Peki oval bir deliği bu kafasında kim açmış olabilir?

Nihayet çözüm bulunur. Bu hayvan kafasının arka kısmından ateşli bir silahla öldürülmüştür. Tüm incelemeler üzerine bu deliğin bir kurşunla açılmış olabileceği aynı yöntemle vurulan başka hayvanların ki ile büyük ölçüde benzerlik oluşturması açısından bu teori önemlidir.

Peki bundan 12 bin yıl önce henüz ateşli silahlar olmadığına göre ilkel düzeyde avlanan insanlar bunu nasıl yapmış olabilirler?

Bir zaman yolcusunun silahından çıkan bir kurşun

Tüm bunlar kafalarda başka soruların oluşmasına sebep olmuştur. Bir zaman yolcusu ya da bizi ziyarete gelen uzaylılar bunu yapmış olabilirler mi? Bilinmez!

Ancak bilinen bir gerçekle yazımızı sonlandıralım. Yakut Türklerine ait mitolojik verilerde, kendilerini ziyaret eden gök araçlarını kullanan göksel tanrılardan bahsedilmektedir.

Bir yorum yazSavaş Uyar

Umut bittiğinde yaşam da bitmiş demektir. Umudunuz hiç bitmesin..

İlginizi çekebilecek konular...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir