Avrupa Bireysel Satranç Şampiyonası sona erdi

İçimiz burkularak izledik. Heyecanımız kursağımızda kaldı. Maalesef sporcularımızdan hiç birisi Dünya Kupasına katılma başarısını gösteremediler.

Spor böyledir! Emek verirsin bağ olur, bakmazsın dağ olur!

Bu Avrupa Şampiyonası son 4 yılın en kötüsüydü.

Yıllarca çalışmak, üretmek, gece gündüz, çoluk çocuk demeden sebat ederek sporcu yetiştirmenin sonunda neler başardık neler… Bu federasyonla bu kadar. Bu çocuklarımızı alınlarından öpüyorum. Onlar kendilerini defalarca kanıtladılar. Ama başarısızlığın sorumlusu federasyondur.

TSF 3,5 yıldır yaptığı hataların ceremesini çekiyor. Miras yiyor miras. Taş üstüne taş koymadılar desem az olur, tarumar ettiler güzelim federasyonu. Mahvettiler satrancı, yok ettiler bitirdiler. Kadın satrancı dibe vurdu. Milli takımlarımız yok oldu. 2012 yılında üçü de 2400 üstünde 14 yaşında mükemmel çocuklar bırakmıştık TSF’ye, hala yerlerinde sayıyorlar. Hiç biri ileri gidemedi. Aşağıdan tek bir filiz çıkmadı yukarı, oysa ne kadar kaliteliydi her birisin yeteneği.

Yazının Devamı için: http://satranchaber.com.tr/la-dolce-vita/

Savaş Uyar

Uzun yıllar oldu dünyaya geleli. Çok güneşler battı, çok kışlar geçti gözlerimi açtığımdan beri. Ama umutlarım hiç yok olmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir