23 Nisan ELO Satranç Turnuvası Şampiyonlarına Çeyrek Altın

Aydın iline bağlı İncirliova Belediyesi’nce, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM’nin açılışının 98 yıldönümü amacıyla ’23 Nisan ELO Satranç Turnuvası’ düzenlendi.

İncirliova Belediyesi’nce 21-22 Nisan 2018 tarihinde bir turnuva düzenlendi

İncirliova Belediyesi’nce 21-22 Nisan 2018 tarihlerinde Park İncirliova Sosyal Tesislerinde yapılan turnuvaya, 250 sporcu iştirak etti. Dereceye girmeye hak kazanan sporcular, İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale tarafından çeyrek altın ve kupa verildi.

7-10 yaş arası çocuklara yönelik UKD Açık ve ELO Açık olmak üzere 5 kategoride yapılan turnuvaya yüksek katılımdan dolayı mutlu olduğunu söyleyen Kale, “Satrancın merkezi İncirliova olacaktır. Siz genç ve yetenekli beyinler ülkemizin gelişiminde ve kalkınmasında büyük bir öneme sahipsiniz. Bu nedenle bizler her şeyi sizlerin huzur ve geleceği için hazırlıyoruz. İki gün boyunca akıl ve cesaretinizle rakiplerinizle yapmış olduğunuz mücadele sonucunda çeşitli dereceler elde ettiniz. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyor. Dereceye giren sporcularımızı kutluyorum. İnşallah önümüzdeki yıllarda yapacağımız yatırımlarla ilçemizi satrancın merkezi konumuna getireceğiz” diye konuştu.

Ayrıca ELO Satranç Turnuvasına katılan bütün sporculara birer adet katılım belgesi verildi.

Burhan CEYHAN / AYDIN, (DHA)

Bir yorum yazSavaş Uyar

Umut bittiğinde yaşam da bitmiş demektir. Umudunuz hiç bitmesin..

İlginizi çekebilecek konular...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir