Kısaca: Abraham Twerski Kimdir?

Abraham J. Twerski Kimdir?

Abraham J. Twerski  şu özellik ile diğer doktorlardan ayrılmaktadır: Kendisi aynı zamanda Hasidik bir haham yani yahudi bir din adamıdır.

Abraham Twerski; stres, madde bağımlılığı, özgüven gibi farklı konularda 60’ın üstünde kitap yazmış ABD’li Psikiyatrist doktordur.

Twerski; insanlığın çaresizlik karşısında, en karmaşık, en içinden çıkılmaz gelebilecek sorunları – aşk, sevgi, tanrının varlığı vb. konuları- çok sade bir şekilde herkesin anlayacağı örnekler vererek anlatması ile ün yapmıştır.

Abraham J. Twerski ve Kitapları

Başkalarına sana davranmalarını istediğin gibi davran” isimli kitabında Abraham Twerski; anlamı derin, hasta ziyaretleri hikayesi anlatır. Twerski anlattığı bu hikayede, hastaları ziyaret etme olayının hasta ve onu ziyaret edenin hayatını nasıl dönüştürebileceğini ve yüceltebileceğini anlatmaktadır.

Bağımlılık Psikolojisi” adlı kitabında bağımlıların düşünme şeklini çevrelerindeki herkesi aynı kıskaca alacak şekilde işlemiştir: Twerski’ye göre bağımlı kişilikler, bahaneler üretme konusunda ustadırlar. Bu kişiler başlarına gelenlerin tamamen dış etkenlere bağlı olduğunu ve her zaman çabaladıklarını iddia ederler. Abraham Twerski, kendini ve başkalarını kandırmanın özsaygı duygusunun altını nasıl oyduğunu ve bağımlılıkla mücadele edenlerin çabalarını nasıl tehdit ettiğini bu kitabında açıklamaktadır. “Bağımlılık Psikolojisi”, bağımlı düşüncelerden kurtularak nasıl sağlıklı bir yaşam sürdüreceğimiz noktasında tam bir rehberdir.

0

Istakoz Stres ile Nasıl Mücadele Eder?

Abraham J. Twerski’nin stres ve ıstakoz hikayesinden yola çıkarak ıstakozlar ile insan davranışları arasındaki farklılıklara değineceğiz. Ve insanoğlunun stres altında ne yaptığından bahsedeceğiz. Abraham J. Twerski stres, madde bağımlılığı, özgüven gibi çeşitli konularda altmışın...